Dlužníkům vstup zakázán!

Bezplatná členská sekce

Vzdělávací videa

Z1/ Prevence a informace
Ve videu se dozvíte, jaká preventivní opatření byste měli zavést a proč byste je měli vždy dodržovat. Ukážeme vám, jak funguje tok peněz a také, co se stane, když peníze z pohledávek nedostanete tehdy, kdy je dostat máte.
Z2/ Řízení pohledávky - časová osa
Procesní řízení v oblasti pohledávek hraje významnou roli v jedné z nejcitlivějších oblastí firemních financí. Proto je důležité, aby měl každý relevantní pracovník jasně definovanou odpovědnost a kompetence odpovídající jeho vztahu k zákazníkovi.
Z3/ Vlastní vymáhání pohledávky
Jak vymáhat pohledávku vlastními silami (měkké vymáhání)? Tak právě to se dozvíte v našem videu. A navíc vám nabídneme také celou řadu tipů a triků, jak dosáhnout toho, čeho dosáhnout chcete, tedy zaplacení vaší pohledávky.
Z4/ Soud a exekuce
Pokud měkké vymáhání nepřineslo očekávaný výsledek, je nutné se pustit do tvrdého vymáhání. Ne, nebojte se, nejde o nic nelegálního. Pouze výzvy a upozornění nahradí práce advokáta, který připraví žalobu a bude vaši pohledávku vymáhat soudní cestou.
Z5/ Typologie dlužníků ZP
Dlužníky je možné rozdělit do čtyř kategorií, přičemž každá vyžaduje jiný přístup. V projektu Dlužníkům vstup zakázán! je označujeme, jako pány Nešťastného, Zapomněla, Odepsaného a Lumpoviče. Jak se k nim chovat a co od nich očekávat? Právě to a ještě mnohem více se dozvíte ve videu.
Z6/ Náklady na řešení pohledávek ZP
Vymáhání pohledávek není právě nejlevnější. Kromě škody, která vznikne dodavateli tím, že zákazníka de facto úvěruje, se tak mohou ještě výrazně navýšit. A proto jednoznačně platí, že hlavní a nejdůležitější roli při obraně před neplatiči hraje prevence.
Z7/
Možná jste to už zažili, možná se Vám podobné nepříjemnosti vyhýbají. Každopádně v tomto videu si můžete jednoho takového "podnikatele" prohlédnout.
Z8/ Rozhodnutí ke změně ZP
Spravovat a řešit (vymáhat) pohledávky je nutné. V opačném případě podnikateli hrozí, že ho pohledávky "zabijí". Změna je nutná! Prvním krokem ke změně je rozhodnutí. A ty další vám vysvětlíme v našem videu.
Z9/ SP Nemesis
Správně nastavené a hlavně dodržované postupy při řízení pohledávek poskytují detailní přehled o platební morálce vašich zákazníků a především mohou velmi usnadnit reakce v okamžiku, kdy klient zapomene zaplatit. Software pro řízení pohledávek SP Nemesis zautomatizuje celý proces od vzniku pohledávky (vystavení faktury) až po zaplacení (vč. upozornění a upomínání).

E-knihy ke stažení!

  • 7 moudrých rozhodnutí manažera Petra

    e-kniha 7 moudrých rozhodnutí manažera Petra aneb Jak efektivně zajistit pohledávky v praxi - praktické tipy a triky pro lepší zajištění pohledávek a obranu před dlužníky všech typů.

  • 10 triků dlužníků

    Seznamte se s deseti nejčastějšími triky dlužníků, kterými se snaží své věřitele uchlácholit a oddálit tak nevyhnutelné - vymáhání.